ZPĚT NA NOVÉ STRÁNKY


M E N U 

 

Ostatní je již funkční
na nových stránkách

 

Volby do obecního zastupitelstva a senátu.

Klubovna SK Rejta posloužila i tentokrát jako volební místnost při volbách do obecního zatupitelstva a do Senátu ČR. Volby 15. a 16. října 2010 očima zapisovatelky volební komise.

Účast v těchto dvojitých volbách byla v našem okrsku, kam spadají i voliči z Hrádku a z Pěčína, téměř přesně padesátiprocentní. S ohledem na celostátní průměr, který je 48,5 %, je to účast velmi pěkná. Ačkoliv – polovině občanů tedy nezáleží na tom, kdo bude řídit naše obecní (nebo státní) záležitosti? Není to škoda? Tím větší čest a sláva patří těm, kdo volit přišli. A byli to staří i mladí. Nikdo nechtěl, aby za ním volební komise mobilní volební urnu přinesla, přišli i ti, kterým nohy moc neslouží. Mladí zase přišli i s malinkými dětmi, což bylo milým zpestřením dlouhých hodin.

Počítání hlasů nám trvalo téměř tři hodiny – ty křížky nám daly zabrat. Ale díky zkušenostem členů komise, kteří u voleb byli již poněkolikáté a věděli jak na to, jsme tam i přes pečlivou několikanásobnou kontrolu nemuseli být do noci.

V pátek 22. a v sobotu 23. října je druhé kolo voleb do senátu. Bylo by hezké, kdyby rejtští, pěčínští a hrádečtí voliči přišli říci své slovo k tomu, jak má český senát vypadat.

D. Cepková, Rejta

 
 

 

 

© 2008-2011 Sportovní klub Rejta   -   stránky aktualizovány: 18.03.2011  -   webmaster - kontakt