14. 4. 2013 - Základní informační schůzka ke všem outdorovým aktivitám roku 2013

Dne 14. dubna bude první informační schůzka zájemců Hřenskoo Traunsteinvysokohorskou a jeskynní turistiku v roce 2013 na adrese Rejta 1121 v 15:00 hodin, volejte 606 307 554. Na programu budou dva základní body:

1. Představení již plánovaných akcí, jedná se o jarní a podzimní sestupy do jeskyně v Hřensku a výstupy na Traunstein v Rakousku a dále o relaxační letní výlet do Dunajské Stredy.

2. Představíme si nově plánované výstupy v Alpách, povíme si něco o jejich náročnosti, pustíme si nějaké filmy a shlédneme nějaké fotografie.

Na konci této schůzky bychom měli mít jasno, kdo zhruba pojede na jednotlivé plánované i nové akce a kdy se uskuteční která z nový zatím nenaplánovaných akcí.

Kromě již naplánovaných akcí jsou připraveny tyto akce:

1. Dvoudenní výlet do oblasti gossauských jezer a jezera MondseeDunajská Streda
První den cesta do Gossau, slezeme cvičnou ferratu Laser Alpin Klettrersteig, kde si vyzkoušíme, kdo co dá. Jako další se vydáme na ferratu Schmied Klettersteig, která je kousek od té předchozí. Na večer přesun k jezeru Mondsee. Druhý den dáme ferratu Drachensteig, jedná se opět o ferratu s nádhernými výhledy na jezero, ale s hodně exponovanými úseky.

2. Třídenní výlet opět do oblasti gossauských jezer.
Tentokrát přejdeme celý Gossaukam na chatu Hofpürglhütte, kde přespíme druhý den se vydáme cestou Linzer weg na chatu Adamek Hütte, kde opět přespíme. Třetí den brzy ráno vyrazíme na Dachstein, odtud dolů na Adamek Hütte a dolu kolem gosauských jezer až k autu. Je možné, že výstup na Dachstein uděláme již druhý den, nebo naopak budeme muse přidat ještě jeden den navíc, protože třetí plánovaný den je moc plný.

3. Cca týdenní výlet do Ramsau (minimálně 4denní).
Tato akce je připravena pro rodiny s dětmi, spát budeme v kempu a budeme kombinovat návštěvu ferrat (jsou zde dvě dětské cvičné ferraty- Kali a Kala) a výlety na kole okolo řeky Ens a koupání.

4. Kolem kolem Lužnice (cca 2 - 3 dny). Bude se jednat o cyklistický výlet po Rakousku. Představa je taková, že se nějak dopravíme do obce Karlstift u které pramení Lužnice. Odtud můžeme jet podél Lužnice, kdy chvíli uvidíme Lužnici na Českém území. Z Härmanschlagu odbočíme na Bad Grosspertholz. Přespíme v dřevených sudech ve Fasseldorfu. Ráno vyrazíme a pojedeme dále podél Lužnice. Buď pojedeme pouze do Weitry nebo až do Gmündu.

5. Kleť (jednodenní), v dopoledních hodinách vystoupáme na Kleť a po obědě sjedeme dolů na zapůjčených koloběžkách.