8. 1. 2011 - PING-PONG 6. ročník

9. 1. 2011 - PING-PONG nedělní část

Pozvánka Komentář Fotografie

V sobotu 8. ledna 2011 se v sále KD Rejta uskutečnil již VI. ročník novoročního turnaje jednotlivců - amatérů ve stolním tenise o putovní pohár “Ping-pong REJTA“. Do turnaje, do jednotlivých kategorií muživstoupilo celkem 30 hráčů mužů, 5 žen a 8 dětí. Z Rejt se zúčastnilo 13 hráčů, z Trhových Svinů to bylo 14 hráčů, ze Žára 10 hráčů, z Nových Hradů 2 hráči, ze Strážkovic 1 hráč a z Českých Budějovic 3 hráči. Nejmladší byl Jan Adam z Trhových Svinů a nejstarším byl Jaroslav Salcer. I přesto, že jsme letos tento turnaj nikterak nepropagovali, zúčastnilo se ho opět více hráčů než loni. A to i přesto, že více něž desítka místních hráčů, kteří hráli loni, nenastoupila z důvodu velkého počtu přihlášených. Tito hráči si zahráli dodatečně v neděli.
      V sobotu jsme začali hrát ve 13:00. Muži hráli 6enypo deseti ve třech skupinách systémem "každý s každým", ženy a děti měly po jedné skupině a hrály stejným systémem jako muži. První tři muži z každé skupiny postoupili do finálové skupiny, kde se opět hrálo systémem "každý s každým". Přesto, že jsme hráli na čtyřech stolech, skončili jsme kolem 21:30. Tomáš Petr, který se umístil na prvním místě, si odnesl kromě poháru též putovní pohár a láhev něčeho dobrého, kterou nám věnoval Pavel Cepek. První tři místa v mužích i ženách byly odměněny poháry. Na všechny děti čekaly medaile a pro první čtyři též poukaz na broušení bruslí, který nám věnoval pan Salcer z Trhových Svinů. Kromě standardních odměn jsme též odměnili nejstaršího (Jaroslav Salcer) a nejmladšího (Jan Adam) hráče a též Adélu Černou, která se umístila na 4. místě. Zvláštní odměny se též dočkala jediná dívka v soutěži dětí, kterou byla Nikola Štorová.
     Pro příští rok musíme upravit herní systém nebo omezit počet hráčů. Tento systém byl dostačující, ale s tím jak přibývají účastníci, stáváDěti se zdlouhavým. Příští rok bude též kladen důraz na to, aby se turnaje opravdu neúčastnili hráči, kteří hrají tento sport jako registrovaní. Původně jsme předpokládali, že by tito sportovci měli sami uznat, že není fér hrát s amatéry. Tento turnaj je výslovně označen jako turnaj amatérů, ale jak je vidět ze sportu se již pojem fair-play vytratil.
   Děkujeme všem účastníkům a organizátorům a těšíme se s Vámi na viděnou na nějaké další akci pořadané SK Rejta. Seznam akcí zde.