5. 3. 2011 - Masopust - komentář

Pozvánka Komentář Fotografie

    Opět po roce je tu ten čas, na který čekalo hodně z nás. V sobotu jsme se sešli v KD Rejta, kde vrcholili poslední přípravy na Ráno jsme si užili mlhyletošní masopustní koledu. Počet přihlížejících byl enormně větší, než tomu bylo v letech minulých. Po úvodních kolech na sále jsme chvíli po půl deváté vyšli před kulturní dům, kde jsme získali právo pořádat masopustní koledu od pana starostyZdravotnice, kominík a Jirka Mádl Rostislava Buška. Procházeli jsme  obcí po obvyklé trase. Celou cestu nás doprovázel opět nezvyklý počet přihlížejících a krásné počasí. Do kulturního domu jsme opět dorazili chvíli po osmé večer. V kulturním domě již bylo poměrně plno. Byli zdeByl tu zájezd až z Afriky většinou obyvatelé z Rejt a okolí, ale nebylo těžké nalézt zde návštěvníky ze skoro 200 kilometrů vzdálených míst. Mezi návštěvníky, kteří doprovázeli koledu a též přišli do kulturního domu, byl i Jirka Mádl. Během večera proběhly tři věnečky. Domů jsme se rozešli dlouho po půlnoci.
     Byl to náročný, dlouhý, ale krásný den, na který jsme čekali celý rok. Doufám, že se letošní koleda líbila a mohu slíbit jen to, že se vynasnažíme, aby masopustní koleda byla i příští rok.
   V pátek 11. 3. 2011 jsme se sešli v Hostinci Na Tahu, kde jsme zhodnotili letošní masopust. I přesto, že loňský rok byl zdařilý, museli jsme konstatovat, že letošní masopustní koleda byla opět lepší. Kromě vynikajícího počasí, bylo letos více propracovaných masek a i samotní koledníci odváděli svoji práci dobře. Vyřešili jsme i některé organizační záležitosti pro následující koledu. 
   Připomínky a názory můžete připojit ke každému článku na tomto webu tak, že kliknete na text "Přidat komentář".