6. - 8. 8. 2010 - Summer camp REJTA

Pozvánka Komentář Fotografie

      Byl to velice zajímavý víkend. V pátek chvíli po páté hodině odpoledne jsme se sešli na hřišti SK Rejta. Předpověď počasí neslibovala zrovna nejhezčí víkend, rozhodovali jsme se, zda tuto akci odložit nebo zrušit. Po postavení prvního stanu bylo rozhodnuto – akce se bude konat. Celkem jsme postavili tři stany a na hřišti přenocovalo obě noci vždy 9 osob. Doprovodných akcí se zúčastnilo celkem 18 osob. Někteří z přihlášených účastníků to buď vzdali úplně, nebo nocovali raději doma.
            Pátek probíhal podle programu. Prvně jsme postavili stany, „ubytovali se“ a poté jsme si připravili klobásy na ohni. Večer jsme strávili v kabinách.
            Sobotní ráno nebylo přívětivé. Budíček jsme tudíž posunuli na 8:30. To již byla v kabinách připravena snídaně. S nachystanou rozcvičkou jsme neuspěli – nikomu se moc nechtělo z vyhřátých spacáků do sychravého dne. V devět hodin, kdy byl plánován odjezd na cyklistický výlet, jsme rozhodli, že ho odložíme na pozdější dobu. Na oběd jsme se vydali kolem poledního do Žára auty. Po vnikajícím obědě jsme se vrátili do kabin, kde pokračovala zábava z dopoledne. Děti si kreslily a hrály různé společenské hry, dospělí hráli karty a neustále sledovali oblohu. Odpoledne jsme vyhlásili odpolední klid a většina účastníků ho využila k odpočinku.  Večer jsme, místo posezení u ohně s opékáním klobás, pekly bramboráčky v šatnách. Protože byl jeden stan uvnitř mokrý, přesunuli jsme všechny děti do jedné šatny, kde jsme jim vytvořili provizorní ložnici. Večerka byla v jedenáct hodin.
    V neděli nás vzbudilo horko ve stanech. Sluníčko krásně svítilo a hlavně hřálo od samého rána. Po budíčku jsme se nasnídali a dohodli jsme se, že v 11:00 vyrazíme po trase cyklistického výletu, který byl původně plánován na sobotu. Po drobných opravách některých kol jsme vyrazili směrem na Horní Stropnici. Některé úseky polních a lesních cest byli po vydatném sobotním dešti velice zajímavé. V Horní Stropnici jsme si dali oběd a přesunuli jsme se na koupaliště. Někteří z nás se dokonce koupali a bylo vidět že si to užívali. Po kávičce a zmrzlině jsme vyrazili zpět na Rejta.  Přes Žumberk jsme jen projeli, původně plánovaná zastávka na kávu byla z časových důvodů zrušena. V půl sedmé jsme dorazili na Rejta po 37 kilometrech. Celkem se cyklistického výletu zúčastnilo 8 dětí a 7 dospělých. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 let a nejstaršímu 41 let. Na závěr obdrželi všechny děti diplom za účast. 
         Myslíme si, že jsme dokázali, že si lze užít akci i za takto nepříznivého počasí a doufáme, že příští rok bude lepší počasí. Takže se na Vás těšíme příští rok.